WAŻNE!!!
Każda osoba bezrobotna przed złożeniem wniosku musi odbyć rozmowę z doradcą zawodowym
Kontakt:
doradca zawodowy Lucyna Czapiewska tel. 782 021 524 lub 52 5540 002
doradca zawodowy Maciej Kozłowski tel. 661 021 518 lub 52 55 40 002
Proponowana forma zabezpieczenia zwrotu przyznanych środków :
poręczenie
Poręczenie musi zostać udzielone przez co najmniej 2 poręczycieli, będących osobami fizycznymi, z których każdy osiąga wynagrodzenie lub dochód na poziomie co najmniej 3.800 zł brutto miesięcznie. W przypadku poręczenia małżonków poręczycielem może być jedna ze stron. Poręczycielem może być współmałżonek tylko w przypadku ustanowienia rozdzielności majątkowej w formie aktu notarialnego lub orzeczenia sądu (kserokopia dokumentu potwierdzona za zgodność z oryginałem dołączona do oświadczeń).Poręczenie może być udzielone wyłącznie za pisemną zgodą współmałżonka poręczyciela (nie dotyczy rozdzielności majątkowej). Poręczyciele zobowiązani są do podpisania umowy poręczenia osobiście w siedzibie urzędu w obecności upoważnionego pracownika.
akt notarialny o poddaniu się egzekucji przez dłużnika
Wnioskodawca jest właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości, której min. Wartość wynosi 120% wnioskowanej kwoty
blokada środków zgromadzonych na rachunku bankowym
Wnioskodawca musi mieć zgromadzone środki w wysokości 120% przyznanego dofinansowania. Blokada sporządzana jest po podpisaniu umowy i obowiązywać będzie do czasu wywiązania się Wnioskodawcy z warunków umowy,
gwarancja bankowa wnioskodawca podpisuje z bankiem umowę gwarancji bankowej, do wysokości 120% przyznanego dofinansowania.
Druki do pobrania poniżej.